Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Zapowiedzi wydawnicze a5 na wrzesień - listopad 

Data dodania: 2011-09-05

Zapowiedzi wydawnicze a5 na wrzesień - listopad

Pegaz. Rys. Zbigniewa Herberta

Czyli po co warto sięgnąć jesienią. Nowości , premiery i długo oczekiwane wznowienia

Drodzy Państwo,
na jesień tego roku zaplanowaliśmy wydanie pięciu tytułów. Na początek, we wrześniu, opublikujemy nowy tomik Julii Hartwig, noszący tytuł Gorzkie żale, potwierdzający doskonałą formę obchodzącej w tym roku jubileusz 90- lecia Poetki.
W październiku długo oczekiwany suplement do Wierszy zebranych Zbigniewa Herberta - Utwory rozproszone(rekonesans), to w dużej części utwory wcześniej nie publikowane, odnalezione w Archiwum Zbigniewa Herberta i opracowane przez Ryszarda Krynickiego. Zamysł kolejnego tomu pojawił się już podczas prac nad poprzednim i ostatecznie przybrał obecną formę. Suplement obejmuje wiersze powstałe na przestrzeni kilku dekad, począwszy od końca lat czterdziestych, tłumaczenia z poezji angielskiej i amerykańskiej (m.in. Sylwii Plath, Dylana Thomasa) i krótkie formy prozatorskie.
W październiku ukaże się również Wybór wierszy Paula Celana w tłumaczeniach Ryszarda Krynickiego.
W ten sposób Wydawnictwo a5 kontynuuje serię „celanowską”, w której ukazały się korespondencja Paula Celana i Ingeborg Bachmann Czas serca. Listy oraz powieść Ingeborg Bachmann Malina.
W listopadzie proponujemy dwa wznowienia - tomik Podróż zimowa. Wiersze do muzyki Franza Schuberta Stanisława Barańczaka oraz Sonety Wiliama Szekspira w tłumaczeniach tegoż.

Zapraszamy!

 

opracowanie Prekursor