Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Wydawnictwo a5 na 15. Targach Książki w Krakowie 

Data dodania: 2011-11-07

Wydawnictwo a5 na 15. Targach Książki w Krakowie

Pegaz. Rys. Zbigniewa Herberta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!


Podczas 15. Targów Książki Wydawnictwo a5 zaprezentuje kilka nowych tytułów.

Przede wszystkim tomik Julii Hartwig, Gorzkie żale, potwierdzający doskonałą formę obchodzącej w tym roku jubileusz 90. urodzin Poetki. Autorka spotka się z czytelnikami na stoisku Wydawnictwa a5 w sobotę, 5 listopada w godz. 13.00 -14.00, a także weźmie udział w wieczorze autorskim w piątek, 4 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Jagiellońskiej.


Premierą targową będzie długo oczekiwany suplement do Wierszy zebranych Zbigniewa Herberta. Utwory rozproszone ( Rekonesans) to w dużej części utwory wcześniej nie publikowane, odnalezione w Archiwum Zbigniewa Herberta i opracowane przez Ryszarda Krynickiego. Zamysł kolejnego tomu pojawił się już podczas prac nad poprzednim i ostatecznie przybrał obecną formę. Suplement obejmuje wiersze powstałe na przestrzeni kilku dekad, począwszy od końca lat czterdziestych, tłumaczenia z poezji angielskiej i amerykańskiej (m.in. Sylwii Plath, Dylana Thomasa) i krótkie formy prozatorskie. Książki Zbigniewa Herberta będzie prezentować na naszym stoisku Katarzyna Herbert, w sobotę 5 listopada w godz.11.00- 12.00.

Dla miłośników talentu Stanisława Barańczaka przygotowaliśmy miłą niespodziankę – wznowienie tomiku Podróż zimowa. Wiersze do muzyki Franza Schuberta. W nowej szacie graficznej, idealny na oryginalny podarunek.
Zapraszamy na stoisko A 46!

Galeria zdjęć:

opracowanie Prekursor