Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Wojciech Bonowicz w Grudziądzu, Bydgoszczy, Drezdenku i Gorzowie Wielkopolskim 

Data dodania: 2019-02-26

Wojciech Bonowicz w Grudziądzu, Bydgoszczy, Drezdenku i Gorzowie Wielkopolskim

Okładka tomu Wojciecha Bonowicza

Zapraszamy na spotkania z autorem "Drugiej ręki"

W dniach 4-7 marca Wojciech Bonowicz odwiedzi Kluby „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu i Bydgoszczy, poprowadzi „Lekcje czytania” w Bydgoszczy, Żurominie i Rypinie, będzie też miał spotkania autorskie w Drezdenku i Gorzowie Wielkopolskim.
Pretekstem do organizacji spotkań jest z jednej strony premiera książki Wojciecha Bonowicza „Sto lat. Książka życzeń” oraz kolejny dodruk jego najnowszego tomu wierszy „Druga ręka”, z drugiej – wydane w ostatnim czasie publikacje ks. Józefa Tischnera w jego opracowaniu (m.in. „Krótki przewodnik po życiu” oraz „Alfabet duszy i ciała”). Podczas spotkań będzie można nabyć te i inne tytuły.

W poniedziałek 4 marca autor odwiedzi Bydgoszcz, gdzie oprócz odwiedzin w Klubie „Tygodnika Powszechnego” porozmawia również z młodzieżą z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1.
5 marca na podstawie tekstów ks. Józefa Tischnera poprowadzi „Lekcje czytania” dla młodzieży licealnej Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie oraz Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, a następnie w Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Bydgoszczy weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym: „Co się dzieje z polską nadzieją?”.
6 marca czekają go dwie kolejne „Lekcje czytania” w liceach ogólnokształcących w Bydgoszczy, a o godz. 18 spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku.
W czwartek 7 marca na spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim; przed południem tego dnia planowane jest też spotkanie z młodzieżą w Domu Kultury w Sierakowie.

Oto szczegółowy program spotkań otwartych dla publiczności:

4 marca (poniedziałek) godz.17:30
Spotkanie „Opisując życie wierszem” Klub „Tygodnika Powszechnego” Grudziądzu, Aula Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Chełmińska 121
5 marca (wtorek) godz.18:00
Spotkanie „Co się dzieje z polską nadzieją?” Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bydgoszczy,
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. K. Szymanowskiego 3
6 marca (środa) godz. 18.00
Spotkanie autorskie; Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. ks. Józefa Tischnera w Drezdenku, ul. Kościuszki 11
7 marca (czwartek) godz.18.00
Spotkanie autorskie; Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich)

Zapraszamy!

opracowanie Prekursor