Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Recenzje  Wilczyk cały czas operuje ironią, ale w tych wierszach staje się ona czymś więcej - ostatecznym obnażeniem okrucieństwa życia.  

Data dodania: 2017-06-26

Wilczyk cały czas operuje ironią, ale w tych wierszach staje się ona czymś więcej - ostatecznym obnażeniem okrucieństwa życia.

Okładka tomu Wojciecha Wilczyka

O tomie "Realizm" pisze w POLITYCE Justyna Sobolewska

Wojciech Wilczyk opublikował więcej książek fotograficznych niż poetyckich, bardzo znane są jego projekty fotograficzne: „Czarno-biały Śląsk", „Kalwaria" czy „Święta wojna", od lat realizuje projekty z pogranicza literatury i fotografii. „Realizm" również łączy te dwie dziedziny, pojawiają się murale i napisy, które fotografował. Poza tym ten tom jest bardzo ciekawym poszukiwaniem odpowiedzi na to, czym jest realizm dzisiaj i jaką rzeczywistość może pokazać.
(...)
Wilczyk cały czas operuje ironią, ale w tych wierszach staje się ona czymś więcej - ostatecznym obnażeniem okrucieństwa życia. I okazuje się, że jest cechą samej rzeczywistości. Fotografowanie i pisanie łączy się w tym geście odsłonięcia: ty naciśniesz przycisk/a my zrobimy resztę - powiedziała nicość i zatarła ręce.

Polityka, Warszawa 21/27-06-17 T. / Nr 25

opracowanie Prekursor