Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Wieczór Wisławy Szymborskiej w Krakowie  

Data dodania: 2012-09-19

Wieczór Wisławy Szymborskiej w Krakowie

okładka płyty do tomiku

Zapraszamy 28 września do Muzeum Manggha

28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbędzie się wieczór poświęcony Wisławie Szymborskiej.
Gospodarzami wieczoru są Wydawnictwo a5, Tygodnik Powszechny oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej, która w ten sposób inauguruje swoją działalność.

Będzie to również okazja do prezentacji nowego wydania tomu „Wystarczy”, wzbogaconego o audiobook. Na płycie dodanej do książki ostatnie wiersze Wisławy Szymborskiej czyta Anna Polony, samą Poetkę będzie można usłyszeć w nagraniach pochodzących ze spotkań z publicznością.
Publikacja będzie do kupienia podczas wieczoru, a w księgarniach od 18 października.

I to właśnie od interpretacji utworów pochodzących z „Wystarczy” przez Annę Polony rozpocznie się o godz. 17.00 krakowskie spotkanie. Wiersze Wisławy Szymborskiej będą też czytać poeci i przyjaciele Noblistki: Ewa Lipska, Jerzy Kronhold, Bronisław Maj, Leszek Aleksander Moczulski, Tomasz Różycki i Adam Zagajewski. Spotkanie poprowadzą Andrzej Franaszek i Ryszard Krynicki.

W drugiej części wieczoru odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego holenderskiego reżysera Johna Alberta Jensena pt. " Koniec i początek – spotkanie z Wisławą Szymborską ". Film był pokazywany w Holandii, Niemczech i Izraelu, a w Polsce podczas festiwalu filmowego Planete+ Doc.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Pliki audio:

opracowanie Prekursor