Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Tom "Ścieżki dźwiękowe" nominowany do Nagrody Literackiej m.st.Warszawy  

Data dodania: 2019-04-23

Tom "Ścieżki dźwiękowe" nominowany do Nagrody Literackiej m.st.Warszawy

okładka tomu

Gratulujemy Krystynie Dąbrowskiej!


Nominacje ogłoszono W Światowym Dniu Książki, podczas spotkania z jurorami przy kawie w księgarnio-kawiarni Wrzenie Świata. Równolegle, w ośmiu miejscach w Warszawie, m.in. przy metrze Ratusz Arsenał czy Warszawa Wileńska oraz przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego, rozdawana była jednodniówka – gazeta nawiązująca stylistyką do czasów międzywojennej Warszawy. Znalazły się w niej informacje o nominowanych książkach i autorach oraz mapa warszawskich bibliotek, w których będzie można wkrótce znaleźć wyróżnione tytuły. Po raz pierwszy w Polsce nominacje ogłosili również najpopularniejsi bookstagramerzy za pomocą InstaStories.

Siedmioosobowe jury pod przewodnictwem Janusza Drzewuckiego przyznało 3 nominacje w każdej kategorii. W kategorii poezja nominowano wydany w listopadzie 2018 roku nakładem a5 tom wierszy Krystyny Dąbrowskiej "Ścieżki dźwiękowe".

Laureatów poznamy 9 czerwca podczas uroczystej gali w Nowym Teatrze. Jury przedstawi równocześnie zdobywcę tytułu warszawski twórca – specjalnego wyróżnienia przeznaczonego dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

opracowanie Prekursor