Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Szymborska, Bonowicz, Różycki 

Data dodania: 2020-09-18

Szymborska, Bonowicz, Różycki

10.Noc Poezji

10. NOC POEZJI w Ksiegarni Pod Globusem w Krakowie

Program:

O 17:00 zapraszamy na warsztaty czytania poezji. Wojciech Bonowicz poprowadzi lekcję czytania poezji na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej z tomu "Wystarczy".
Wstęp wolny, obowiązują rezerwacje – max. 15 osób dorosłych, czas trwania: 90 minut. (W sytuacji ograniczeń sanitarnych warsztaty odbędą się za pośrednictwem ZOOMa).

O 19.00 rozpoczniemy wieczorne spotkanie autorskie z Tomaszem Różyckim, prowadzone przez Macieja Miłkowskiego; wybrane wiersze z tomu „ Kapitan X” przeczyta aktor Teatru Bagatela w Krakowie, Paweł Sanakiewicz (W sytuacji ograniczeń sanitarnych spotkanie i czytanie odbęda się on-line i będą transmitowane na żywo na kanałach Fundacji, Wydawnictwa i Księgarni)

Rezerwacje na oba wydarzenia i informacje: pr@liberglob.pl


Wyruszamy w podróż – w kosmos!
Projekt przygotowany przez Księgarnię Pod Globusem, Fundację Wisławy Szymborskiej i Wydawnictwo a5 krąży (jak sputnik) wokół kilku co najmniej znaczeń przewodniego słowa Nocy Poezji 2020, ale dominantą znaczeniową projektu jest pojęcie kosmosu, rozumianego zarówno anegdotycznie, dosłownie, jak i metaforycznie. Będzie to zarówno podróż w makrokosmos Wszechświata, galaktyk i przestrzeni międzyplanetarnej Kapitana X, bohatera tomu wierszy Tomasza Różyckiego, jak i mikrokosmos ludzkiego wnętrza, intymność tworzenia poezji, którą prześledzi w wierszach Wisławy Szymborskiej Wojciech Bonowicz.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Poezji. www.krakowskienoce.pl

Wydarzenie we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej i Ksiegarnią Pod Globusem
Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1
sobota, 10 października 2020 r. godz. 17.00 i 19.00

opracowanie Prekursor