Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Seminarium otwarte "Wiersze w sieci" 

Data dodania: 2017-03-02

Seminarium otwarte "Wiersze w sieci"

Strony poezji/monografie

Zapraszamy 9 marca na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Katedra Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej, Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego, Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie,
wraz z Sekcją Dydaktyczną Studenckiego Koła Naukowego Polonistów
i Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN"

zapraszają na seminarium otwarte

Wiersze w sieci // witryna "Strony Poezji"

Seminarium odbędzie się w dniu 9 marca 2017 roku, o godz. 17:00 na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie ul.Podchorążych 2 sala 444. Seminarium będzie poświęcone witrynie internetowej „Strony Poezji” oraz sieciowym formom prezentacji namysłu nad polską poezją współczesną.
O założeniach, strukturze i zasobach witryny opowiedzą: prof. Paweł Próchniak - Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Joanna Zętar - Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie.

Organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie będzie okazją do rozmowy o możliwościach wykorzystania zasobów „Stron Poezji” w ramach polonistycznej edukacji – zarówno szkolnej, jak i uniwersyteckiej. Liczą także na uwagi i sugestie odnoszące się do kształtu witryny oraz – szerzej – do obecności w internecie poezji i wiedzy o niej. Zaproszenie jest skierowane szczególnie do zainteresowanych nauczycieli i uczniów – po pierwsze – do współpracy w rozwijaniu „Stron Poezji” oraz w poszerzaniu zakresu ich oddziaływania, a także – po drugie – do udziału w badaniach nad odbiorem przez uczniów zasobów witryny.

opracowanie Prekursor