Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Ryszard Krynicki na Imieninach Jana Kochanowskiego 

Data dodania: 2018-06-18

Ryszard Krynicki na Imieninach Jana Kochanowskiego

Okładka tomu

O korespondencji "Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie" 30 czerwca w Ogrodzie Krasińskich


Tegoroczna edycja Imienin Jana Kochanowskiego odbędzie się w sobotę 30 czerwca, tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Krasińskich. W literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa (z książkami w imieninowych cenach!).
Gościem specjalnym będzie Zbigniew Herbert, którego twórczość stała się inspiracją dla rekordowo obszernego (i interdyscyplinarnego) programu. Podyskutujemy o różnych aspektach obcowania z literaturą – w żywym słowie, teatrze, radiu, a nawet w języku migowym. Będziemy rozmawiać o pisarzach i ich słabości do budynków, ułożymy ABC najnowszej poezji i zapytamy, czy literatura piękna nadal bywa zaangażowana. Najmłodsi czytelnicy wysłuchają przygotowanego specjalnie z okazji Imienin koncertu zespołu Kwadrofonik, spróbują swoich sił w roli architektów czy wezmą udział w spontanicznym filozofowaniu. Nie zabraknie też żelaznych punktów programu, jak ściągającego tłumy kibiców Meczu poetyckiego, a w Pałacu Rzeczypospolitej przez cały dzień będzie można oglądać oryginały bezcennych rękopisów Zbigniewa Herberta.
Szczegołnie zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Krynickim o godz. 12.45 na Scenie Zółtej:
„Co bez przyjaciół za żywot? O korespondencji Zbigniewa Herberta z Wisławą Szymborską”. Listy poetów czytają Izabela Kuna i Piotr Machalica. Prowadzenie Joanna Orska.

Szczegółowy program Imienin jest dostępny na stronie Biblioteki Narodowej.
Zapraszamy!
opracowanie Prekursor