Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Pożegnanie Julii Hartwig w II Programie Polskiego Radia 

Data dodania: 2017-07-18

Pożegnanie Julii Hartwig w II Programie Polskiego Radia

fot. Fabian Lenczewski

Owoce życia Julii Hartwig

- Julia była elegancka i dyskretna, a jednocześnie biło od niej nadzwyczajne ciepło, życzliwość i ciekawość względem drugiego człowieka - powiedział eseista Bronisław Maj, wspominając jedną z najwybitniejszych polskich poetek, która zmarła 14 lipca w wieku 95 lat.
- Julia Hartwig była prawdziwą damą i niesłychanie harmonijną postacią - dodał goszczący również w Dwójce poeta Piotr Matywiecki - Nie oznacza to jednak, że była osoba spokojną. Nie pozwalała jej na to jej etyczna wrażliwość. Obchodziło ją wszystko, co dotyczyło polskiej i światowej społeczności i zawsze reagowała na dotyczące jej zmiany. Być może dlatego lubiła mawiać, że poezja musi trafiać do ludzi głównym wejściem, a wszystko inne jest jakiegoś rodzaju zaśmiecaniem mowy - dodał poeta. W nagraniu audycji słuchamy również tego, jak wspominają Julię Hartwig związana z Polskim Radiem Iwona Smolka, prezes polskiego PEN Clubu Adam Pomorski oraz dziennikarka radiowej Dwójki Dorota Gacek.

W nagraniu audycji słuchamy również tego, jak wspominają Julię Hartwig związana z Polskim Radiem Iwona Smolka, prezes polskiego PEN Clubu Adam Pomorski oraz dziennikarka radiowej Dwójki Dorota Gacek.

Zapraszamy do odłuchania audycji na www.polskieradio.pl

opracowanie Prekursor