Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  "Podróż zimowa" w Krakowskim Salonie Poezji 

Data dodania: 2012-01-04

"Podróż zimowa" w Krakowskim Salonie Poezji

Krakowski Salon Poezji

Zapraszamy w najbliższą niedzielę!

Serdecznie zapraszamy na kolejną - 362 odsłonę Krakowskiego Salonu Poezji.
8 stycznia, w najbliższą niedzielę, o godz. 12.00 w Foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zostanie zaprezentowany tom Stanisława Barańczaka "Podróż zimowa. Wiersze do muzyki Franza Schuberta". Autorem koncepcji artystycznej i reżyserii spektaklu jest Józef Opalski.
Obsada: Andrzej Biegun (baryton) - śpiew
Krzysztof Orzechowski - recytacja
Olha Tsymbalyuk – fortepian
Konrad Mastyło – KURZWEIL PC3x, Yamaha P-120

WSTĘP WOLNY
Uwaga: na miejsca siedzące obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 7.01.2012 r. (sobota) od godz. 9.00.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w styczniu 2002 roku. Salony Poezji od 10 lat gromadzą tłumy. Cykl szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego powodzenie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował nie tylko środowisko teatralne naszego miasta ale i całego kraju. Do tej pory podczas ponad 361 spotkań wystąpiło około 500 wybitnych aktorów z całej Polski, m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Zofia Kucówna, Maja Ostaszewska, Anna Polony, Anna Seniuk, Jan Englert, Krzysztof Globisz, Gustaw Holoubek, Edward Linde-Lubaszenko, Jan Nowicki, Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Zbigniew Zamachowski, Magdalena Różczka, Małgorzata Kożuchowska. Podobne Salony powstały w 33 polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Kaliszu, Lublinie, Szczecinie, a także poza granicami w Montrealu i Ottawie, w Sztokholmie, Cork i Wiedniu.

opracowanie Prekursor