Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Marcin Świetlicki: zadziorny jestem i nie mija mi to z wiekiem  

Data dodania: 2017-07-20

Marcin Świetlicki: zadziorny jestem i nie mija mi to z wiekiem

Okładka audiobooka

O audiobooku " Drobna zmiana" w rozmowie z Dorotą Gacek w II Programie Polskiego Radia

– Lubię, jak aktorzy czytają moje wiersze, ale czuję się zawsze zażenowany i niepewny – wyznał poeta. – I boję się o tych biednych aktorów. Boję się, że czytają, a im się te wiersze nie podobają, albo czytają, a tych wierszy może nie rozumieją. Czasami słyszę moje zdania powiedziane pięknym męskim głosem, ale tam raczej chodzi o piękno męskiego głosu, a nie o treść. Nie mówię, że aktorzy nie rozumieją poezji. Rozumieją ją w aktorski sposób. Ale myślę, że najbardziej lubię sam to robić – powiedział.

Marcin Świetlicki mówił w Dwójce o tym, dlaczego nie chciał nagrać wierszy "w sterylnym studiu", dlaczego musiał nagrać je z muzyką, dlaczego nazwanie go buntownikiem odbiera jako obelgę i dlaczego "czasem skreśla ludzi". Wspomniał także o przemianach krakowskiego Kazimierza i powiedział, do jakiego wydarzenia odnosi się tytuł książki i płyty "Drobna zmiana".

Zapraszamy do wysłuchania audycji nadanej w poniedziałek 17 lipca w programie " Wybieram Dwójkę", dostępnej na portalu www.polskieradio.pl


opracowanie Prekursor