Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  "Litery" Tomasza Różyckiego książką grudnia Radia Kraków 

Data dodania: 2017-01-02

"Litery" Tomasza Różyckiego książką grudnia Radia Kraków

okładka tomu

To jest książka, która nie poddaje się żadnej łatwej interpretacji. Różycki jest i dramatyczny i dowcipny. Wybitna poezja.


Po raz ostatni w tym roku w radiowym studiu zebrało się jury programu Koło Kultury. Anna Marchewka, Paulina Małochleb i Marcin Wilk wraz z prowadzącą program Barbarą Gawryluk rozmawiali o tytułach, które łączy miejsce wydania. Wszystkie ukazały się w krakowskich i małopolskich wydawnictwach.
Tom poezji wydany  przez a5 w serii Biblioteka Poetycka pod redakcją Ryszarda Krynickiego, został uznany najważniejszą i najciekawszą książką miesiąca. Zdaniem jury to poezje zasługujące na uwagę czytelników poszukujących wartościowych i ponadczasowych propozycji. 99 wierszy pozwoli się nam zbliżyć do poety, uważanego za kontynuatora klasycznej linii poezji, a równocześnie pozostającego na marginesie polskiego świata literackiego.
W pozornej prostocie tkwi pułapka . A wiersze można czytać w różny sposób ale na pewno powoli i na raty, na święta i na co dzień.
Anna Marchewka.
To jest książka, która nie poddaje się żadnej łatwej interpretacji. Różycki jest i dramatyczny i dowcipny. Wybitna poezja.
Paulina Małochleb.

opracowanie Prekursor