Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Książki na Open’erze już piąty raz! 

Data dodania: 2016-06-28

Książki na Open’erze już piąty raz!

fot. Bogdan Kuc, Instytut Książki

W festiwalowej bibliotece również książki Wydawnictwa a5


Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Alter Art i w tym roku szykuje książkowe atrakcje na Festiwalu Open’er . Jesteśmy na Open’erze już po raz piąty! Będzie biblioteka, spotkania autorskie i mnóstwo atrakcji.
Biblioteka festiwalowa  jest wyjątkowa i otwarta dla wszystkich od 29 czerwca do 2 lipca! Konkursy, zabawy literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki, zapewnimy kontakt z książką. A tym, którzy dotąd stronili od książek pokażemy, że warto czytać. Dzięki wydawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli zapełnić półki naszej biblioteki, wybór będzie ogromny - nowości i klasyka, coś dla miłośników muzyki, filmu, fantastyki i historii, biografii, reportaży, kryminałów i dobrych powieści. Będą też książki dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Ale to nie wszystko, bo w tym roku w KINOTEATRZE nasi wyjątkowi goście: 30 czerwca - Justyna Kopińska 1 lipca - Łukasz Orbitowski 2 lipca - Jacek Hugo-Bader. Kolejny raz znakomici autorzy zaproszeni na Open’era specjalnie dla Was. Rozmowy o życiu i literaturze zawsze o 16:00. Prowadzenie: Michał Nogaś (Program Trzeci Polskiego Radia) i Szymon Kloska (Instytut Książki).

Red Hot Chili Peppers, Florence + The Machine, Pharrell Williams, Maria Peszek, Bastille, Wiz Khalifa oraz Justyna Kopińska, Łukasz Orbitowski, Jacek Hugo-Bader i festiwalowa biblioteka pełna książek. Tak zapowiada się tegoroczny Open’er. Do czytania na lotnisku Gdynia-Kosakowo zapraszają Instytut Książki, Program Trzeci Polskiego Radia i Alter Art. A wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa! Czytajmy! Warto!

opracowanie Prekursor