Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Krzysztof Siwczyk w Zamościu 

Data dodania: 2018-08-30

Krzysztof Siwczyk w Zamościu

fot. archiwum Wydawnictwa a5

"Adres: Ulica Poetycka"

W piątek 7 września o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie Krzysztofa Siwczyka, które odbędzie się w ramach Festiwalu Literackiego "Adres: Ulica Poetycka" organizowanego przez Zamojski Dom Kultury ( ul. Partyzantów 13).

O Festiwalu:
11 "Ulica Poetycka" jak zawsze nawiązuje dialog z najlepszymi tradycjami kulturalnymi Zamościa. W edycji czerwcowej gościli autorzy – zamościanie, na codzień mieszkańcy naszego miasta oraz Piotr Szewc – pisarz, który w sposób niezwykły wpisał Zamość do literatury polskiej. Obecność Leśmiana podkreśliło odsłonięcie rzeźby Srebronia oraz realizacja filmu "Drzewa książkowe".

Wrześniową "Ulicę Poetycką" otworzą spotkania z udziałem Andrzeja Stasiuka, Krzysztofa Siwczyka, Krzysztofa Orzechowskiego oraz grona autorów, w których biografie miasto i okolice roztoczańskie wplotły się żywotnym akcentem: pani Urszula Kozioł, Marcin Sendecki, Justyna Czechowska, Aneta Kamińska, Maciej Topolski, Tomasz Wybranowski. Pamięć Marka Grechuty przywołają wiersze poety-pieśniarza czytane w Salonie Poezji. Zapraszamy na spotkania i rozmowy.

opracowanie Prekursor