Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Imieniny Jana Kochanowskiego  

Data dodania: 2017-06-30

Imieniny Jana Kochanowskiego

Plakat promujący Imieniny Jana Kochanowskiego

Wspólnie z Biblioteką Narodową zapraszamy do świętowania w sobotę 1 lipca!

W sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. Jak co roku na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa (z książkami w imieninowych cenach). Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski), dlatego nie zabraknie rozmów z wybitnymi tłumaczami – Magdaleną Heydel i Michałem Kłobukowskim oraz znawcami twórczości pisarza.
Nie tylko ludzie udają się w dalekie podróże – profesor Jerzy Bralczyk opowie o słowach, które pokonują bariery języków narodowych. Z kolei twórcy literatury faktu podzielą się doświadczeniami związanymi z podróżami do Afryki.
Nie ma Imienin Jana bez Meczu poetyckiego – rywalizacja aktorów na interpretacje wierszy ponownie rozgrzeje scenę i aktywnie głosującą publiczność. „Pieśń świętojańską o Sobótce” wykona zespół Mikromusic, a część muzyczną dopełni dansing pod gołym niebem.

Imieniny Jana to też wyjątkowa okazja, żeby przy kawiarnianych stolikach spotkać się ze swoimi ulubionymi pisarzami, a w tym roku również z twórcami komiksów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – w programie znalazły się między innymi spotkanie z autorkami książki „Ala ma kota. A Ali?”, warsztaty z konstruowania (i wodowania) żaglowców, spektakl na podstawie „Baśni cygańskich” Jerzego Ficowskiego oraz instalacja artystyczna przygotowywana przez Izę Rutkowską (z myślą nie tylko o dzieciach!).

Książki Wydawnictwa a5 będą prezentowane na stoisku Motyli Książkowych. Zapraszamy po nowości i bardzo korzystne rabaty!

opracowanie Prekursor