Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Ewa Lipska i Wojciech Bonowicz z Nagrodą KMLU 

Data dodania: 2020-07-07

Ewa Lipska i Wojciech Bonowicz z Nagrodą KMLU

Logotyp Nagrody Krakowa Miasta Literatury Unesco

Książki poetyckie nagrodzonych ukażą się jesienią w Wydawnictwie a5

Miło nam poinformować, że nasi Autorzy - Ewa Lipska i Wojciech Bonowicz - zostali laureatami I edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury Unesco. Już we wrześniu nakładem Wydawnictwa a5 ukażą się tomu poetyckie obojga. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorem konkursu jest Gmina Miejska Kraków, a realizatorem Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Od Organizatora:
Pomnażanie literackiego dziedzictwa i pielęgnowanie wizerunku Krakowa oraz wsparcie dla środowisk kreatywnych związanych z literaturą i sektorem wydawniczym to kluczowe założenia Strategii Krakowa Miasta Literatury UNESCO na lata 2017-2022, które znajdują odzwierciedlenie w rozwijanym od kilku lat Programie Patronackim. Nagroda KMLU dofinansowuje realizację projektów książkowych odnoszących się w szerokim znaczeniu do literackiego charakteru miasta. Jednym z celów naszych działań jest wspieranie różnorodności literackiego życia w Krakowie. To wyjątkowy ekosystem, w którym współistnieją rozmaite zawody i instytucje: od pisarzy/pisarek i twórców/twórczyń, przez wydawnictwa i drukarnie, aż po księgarnie i biblioteki – mówiła przy okazji ogłoszenia pierwszego naboru do Nagrody Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora KMLU. 41 twórców zgłoszonych przez 26 wydawców otrzyma wsparcie finansowe dla swoich najnowszych projektów wydawniczych. Nagroda KMLU to także oprawa promocyjna towarzysząca premierom nowych wydawnictw i wsparcie medialne dla twórców na kolejnych etapach życia książki.

opracowanie Prekursor