Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Cheder zaprasza na koncert: RARA & Ryszard Krynicki 

Data dodania: 2017-02-15

Cheder zaprasza na koncert: RARA & Ryszard Krynicki

fot.Iwona Lompart

W najbliższy piątek w Krakowie

Rara to przedsięwzięcie gdańskiego muzyka Rafała Skoniecznego powołane do życia po rozpadzie Hotelu Kosmos. Po opublikowaniu pierwszej i entuzjastycznie przyjętym koncercie na SpaceFest, Rara zaczął funkcjonować jako trio z Mikołajem Zielińskim i Michałem Pszczółkowskim. W takim składzie zrealizoali kolejny album W//\TR (Zoharum, 2016) przy gościnnym udziale Kuby Ziołka (Stara Rzeka) i Oli Bilińskiej - album zbudowany na zapętlonych sekwencjach gitary akustycznej i syntezatorów, przywołujący echa world music i zimno-falowego avant-popu.

Jednym z najnowszych przedsięwzięć zespołu jest współpraca z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem, wydawcą, jednym z najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji. Na zamówienie Biuro Literackie powstał projekt oparty na wierszach ze wznowionego niedawno debiutanckiego tomiku Ryszarda Krynickiego „Pęd pogoni, pęd ucieczki”, czytanego przez Autora i muzycznie ilustrowanego przez Rafała Skoniecznego.
Projekt zabrzmiał po raz pierwszy we wrześniu 2016 na festiwalu Stacja Literatura 21.
Wspólny koncert RARY i Ryszarda Krynickiego w Chederze będzie ich drugim spotkaniem na scenie.
Do posłuchania: https://przedpanstwemrara.bandcamp.com/
BILETY: 20 PLN Dostępne w przedsprzedaży w Chederze za barem i online (www.jewishfestival.pl/pl/cheder/sklep-z-biletami/) oraz w dniu koncertu przed wejściem.
Zapraszamy!

opracowanie Prekursor