Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Breyten Breytenbach w "Klubie Trójki" 

Data dodania: 2017-05-22

Breyten Breytenbach w "Klubie Trójki"

Pegaz. Rys. Zbigniewa Herberta

Zapraszamy na spotkanie z tegorocznym laureatem Nagrody im. Zbigniewa Herberta!

26 maja w audycji „Klub Trójki” gościem będzie Breyten Breytenbach – laureat tegorocznej Nagrody im. Zbigniewa Herberta. Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu otwartym dla publiczności – w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia! Spotkanie poprowadzi Dariusz Bugalski.
Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz na tej stronie: ➡ http://bit.ly/SpotkanieWTrojce
Wstęp jest BEZPŁATNY – wymaga rejestracji poprzez powyższy formularz. Jednakże tylko osoby, które otrzymają POTWIERDZENIE DROGĄ MAILOWĄ, będą miały wstęp na spotkanie.

Jeśli nie uda się Państwu uczestniczyć w spotkaniu na żywo, spotkajcie się z nami przez fale radiowe – audycja zostanie wyemitowana na antenie Trójki w programie “Klub Trójki” w poniedzialek, 29 maja.

BREYTEN BREYTENBACH jest poetą, prozaikiem, eseistą, autorem sztuk teatralnych oraz malarzem, obok J. M. Coetzee’go najbardziej znanym twórcą wywodzącym się z Republiki Południowej Afryki, a zarazem jednym z najbardziej cenionych poetów posługujących się językiem afrikaans. Opublikował ponad pięćdziesiąt książek, w tym tomy wierszy, powieści, dzienniki i prozę wspomnieniową. Więcej szczegółów o laureacie: http://fundacjaherberta.pl/laureaci-nagrody-im-zbigniewa-herberta

MIĘDZYNARODOWA NAGRODA LITERACKA IM. ZBIGNIEWA HERBERTA to wyróżnienie na polu literatury światowej – przede wszystkim w dziedzinie poezji. Przyznawana jest od 2013 roku za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne, nawiązujące do idei, które przyświecały twórczości Zbigniewa Herberta. Więcej szczegółów na stronie: http://fundacjaherberta.pl/o-nagrodzie-im-zbigniewa-herberta#nagroda-herberta

opracowanie Prekursor