Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  Anda Rottenberg w Krakowie 

Data dodania: 2021-11-26

Anda Rottenberg w Krakowie

Okładka książki

2 grudnia zapraszamy do MOCAK-u.

Kuchnia towarzyska i uczuciowa. Spotkanie z Andą Rottenberg w Krakowie!

MOCAK i Wydawnictwo a5 zapraszają
w czwartek, 2 grudnia, o godzinie 18.00
na spotkanie poświęcone książce "Kuchnia towarzyska i uczuciowa".


Z autorką, Andą Rottenberg, porozmawia Maria Anna Potocka.

Znawczyni sztuki współczesnej, Anda Rottenberg, zaprasza przyjaciół do wspólnej, bardzo pożytecznej zabawy w dzielenie się ulubionymi przepisami i uwagami o gotowaniu. W grze biorą udział artyści, pisarze, aktorzy, politycy. Ale uwaga! Wszyscy traktują temat bardzo poważnie, przepisy są dopracowane i wzięte prosto z życia, ich autorzy tak właśnie gotują. I choć już od dawna jesteśmy obeznani z kuchniami świata, jesteśmy też bardzo przywiązani do tego, co gotowały nasze mamy i babcie. Nieobce nam krewetki, mule, awokado, ale bardzo lubimy też buraki i kapustę, kluski i pączki, pieczemy chleb i ciasta. To, co gotujemy, to efekt naszych podróży i bardzo silnych wpływów tradycji rodzinnych.
Książka zawiera przepisy dla tych, którzy lubią i potrafią gotować, ale również bardzo proste przepisy na dania, z którymi każdy sobie poradzi. O swoich ulubionych potrawach mówią pisarze: Jacek Dehnel, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Krystyna Kofta, artyści: Mirosław Bałka, Katarzyna Kozyra, Joanna Rajkowska, politycy: Barbara Labuda, Janusz Palikot, Magdalena Środa oraz muzycy, aktorzy, kuratorzy, krytycy, dziennikarze. W sumie ponad 100 osób.
Starannie wydana, z 30 kolorowymi ilustracjami według kolaży Alicji Białej.

Podczas wydarzenia publikację będzie można kupić w promocyjnej cenie w MOCAK Bookstore.

Rozmowa odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Wstęp 2 zł, liczba miejsc ograniczona.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi prosimy posiadaczy zanonimizowanych paszportów covidowych o ich przygotowanie przed wejściem na salę. Usprawni to przebieg wydarzenia.

opracowanie Prekursor