Poezja i eseistyka w najlepszym formacie
  • In English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Dodaj do ulubionych

Aktualności » Wydarzenia  20. rocznica wręczenia Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej  

Data dodania: 2016-12-05

20. rocznica wręczenia Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej

fot.Joanna Helander

Wystawa i spotkanie z Kamienicy Szołayskich

10 grudnia 2016 – dokładnie w 20. rocznicę odebrania Nagrody Nobla w Sztokholmie przez Wisławę Szymborską – Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają o godz. 18.00 do Kamienicy Szołayskich (Plac Szczepański 9) na spotkanie oraz wystawę zdjęć z uroczystości wręczenia Nobla poetce.
W spotkaniu udział wezmą Teresa Walas, Marta Wyka, Jerzy Illg, Ryszard Krynicki, Tadeusz Nyczek i Jacek Bednarczyk – osoby, które towarzyszyły Szymborskiej w grudniu 1996 roku podczas wizyty w Sztokholmie i odbierania przez nią Nagrody Nobla.
Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk.
Spotkaniu towarzyszyć będzie kameralna wystawa zdjęć Wisławy Szymborskiej ze Sztokholmu autorstwa fotografa PAP Jacka Bednarczyka oraz zdjęć pochodzących z prywatnego archiwum Teresy Walas. Zdjęcia przedstawiają Szymborską m.in. odbierającą Nobla z rąk szwedzkiego króla, podczas bankietu, wykładu noblowskiego oraz sytuacji prywatnych – z miejsc, do których dopuszczano tylko wybranych fotografów. Zdjęcia prezentowane będą w przestrzeni przy wystawie „Szuflada Szymborskiej”. Wystawa potrwa do 15 stycznia 2017.


opracowanie Prekursor